Dikkatsizliği kaza getirdi.

20

İskele-Karpaz anayolunda kullanımındaki profil demir yüklü HT 237 plakalı van araç ile Karpaz istikametine doğru seyir halinde bulunan 28 yaşındaki Uğur İlgün, Kalecik-Tuzluca bölgesinde aracından düşen profil demiri almak için yola indiği sırada araç çarpması sonucu ağır yaralandı.

Ambulans ile Mağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan İlgün’ün ilk belirlemelere göre kafa travması geçirdiği ve elinde kırık olduğu öğrenildi.

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgiye göre kaza 20:00 sıralarında, Kalecik – Tuzluca Anayolu üzerinde meydana geldi. Kazanın, Uğur İlgün’ün yönetimindeki profil demir yüklü HT 237 plakalı van aracı ile Karpaz istikametine doğru seyrettiği sırada, aracından düşen profil demiri almak için aracını sol şerit içerisinde durdurup yola indiği, o esnada ise karşı istikametten Mağusa istikametine doğru dikkatsizce seyreden 25 yaşındaki Cemre Cuma Uyguner’in yönetimindeki ME 197 plakalı araç ile İlgün’e çarpması sonucu meydana geldiği öğrenildi. Kaza sonucu İlgün ağır yaralanırken, kaldırıldığı Mağusa Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Polisin trafik kazası ile ilgili soruşturma başlattığı edinilen bilgiler arasında.