HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

79 yaşındaki kişiyi öldürüp gömen 15 yaşındaki çocuk tutuklandı

55

Bingöl’de 79 yaşındaki Teyfik Kaynar’ın cinayet şüphelisi 15 yaşındaki çocuk tutuklandı.

Bunun üzerine jandarma ve AFAD ekipleri, Kaynar’ın gidebileceği yerleri kadavra köpeği ile aramaya başladı. Aramada Kaynar’a ait bahçede, kadavra köpeğinin tepki vermesiyle kazı yapıldı ve bir süre sonra Kaynar’ın cesedine ulaşıldı.İlk incelemede Kaynar’ın sırtından silahla vurulduğu tespit edildi. Kaynar’ın cansız bedeni otopsi için Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi morguna götürüldü. Ekipler de ifadelerini almak üzere, aralarında aile üyelerinin de olduğu bazı kişileri karakola götürdü.

Sorguda itiraf etti

Yapılan sorgularda, kaybolduğu gün Teyfik Kaynar’ın yanında daha önce Diyarbakır’dan köye geldiği belirtilen M.A’nın görüldüğü bilgisine ulaşıldı. Gözaltına alınan M.A., çapraz sorguda cinayeti işlediğini itiraf etti.

“Hakaret ettiği için öldürdüm”

M.A. ifadesinde, kendisine sürekli hakaret ettiği gerekçesiyle evden aldığı tüfekle Kaynar’ı sırtından birkaç defa ateş ederek öldürdüğünü söyledi.

“Kimseden yardım almadım”

Daha sonra Kaynar’ı kimseden yardım almadan, tek başına gömdüğünü, ardından da ablasının evinde duş aldığını, üzerini değiştirdiğini ve evden ayrıldığını belirtti.

M.A. olayda kullandığı silahı da jandarmaya teslim etti. Teyfik Kaynar’ın cenazesi de, otopsi işlemlerinin ardından Pınaraltı köyünde toprağa verildi.

Cezaevine gönderildi

DHA’nın haberine göre M.A., jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bingöl’ün Genç ilçesine bağlı Pınaraltı köyünde 26 Haziran’da, Teyfik Kaynar’ın ailesi, jandarmaya giderek kayıp ihbarında bulundu.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.