HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

Azerbaycan ile Turizm atağı başlıyor.. Heyetler Kıbrıs’a geliyor

43

Turizm Müsteşarı Serhan Aktunç, Azerbaycan ile turizm atağının başladığını duyurdu. Serhan Aktunç, Azerbaycan KKTC arasında hem tarifeli hem de charter seferler için girişim başladığını açıkladı.

Turizm Müsteşarı Serhan Aktunç’un açıklaması şöyle:

Dün yorucu ve güzel bir gündü. 2011 yılından itibaren, Azerbaycan ile turizm anlamında ilişkilerimiz durağan bir durumdaydı. Haziran ayında İstanbul’da Azeri yetkililer ile görüşmemizden sonra dün de, Azerbaycan Temsilcimiz sevgili Novber Vechi yardımları ile Azerbaycan’daki turizm birlik başkanları, yöneticileri ve tur operatörleri ile çok verimli bir görüşme yaptık. Çok verimli derken, “sözde” değil, gerçekten verimli bir görüşme oldu. Sonuç odaklı, tarihli bir görüşme. Pandemi de izin verirse, Ağustos ayı içerisinde, Azerbaycan’ın turizm paydaşlarını, KKTC’de ağırlamayı, bizim Turizm paydaşlarımız ile buluşturmayı hedefledik.

Yeni bir pazar, aynı dili konuştuğumuz, ekonomik olarak güçlenen, büyük ve önemli bir pazar.

Yapılan bu girişimin, birbirleri ile gönül bağı olan, aynı milletten gelen, aynı dili konuşan insanlardan oluşmuş, bu iki devletin, turizm konusunda da, çok daha iyi duruma gelmesinin,  toplumlarımızın daha iyi kaynaşması için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.