HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

Çağman’ın bakanlıktan istifa edeceği haberleri basına servis edildi

33

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Koral Çağman’ın görevinden istifa edeceği haberleri servis edildi.

Kaynağı belli olmayan haberlerde yayın organlarında Bakan Çağman’ın gün içerisinde Başbakan Ersan Saner’e istifasını sunacağını da yazdı

Çağman’ın, İş Yasası ile Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Referandum Yasası’na ilişkin değişiklik tasarısına sıcak bakmadığı ve kendisinin bakan olmasına karşın, bakanlık görevi çiğnenerek bu tasarının hayata geçirilmeye çalışılmasından rahatsız olduğu, bu nedenle istifa etme kararı aldığı iddia ediliyor.

İstifa edeceği konuşulan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Koral Çağman, Başbakan Ersan Saner’le görüştü, görüşme sonrası açıklama yapılmadı.

Başbakanlığa girişinde İstifa iddialarıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Çağman, “Başbakan ile görüşmem var” demekle yetinmişti. Çağman görüşme sonrasında da açıklama yapmadan Başbakanlık’tan ayrıldı.

Başbakanlık Danışmanı Durali Güçlüsoy, Başbakan Ersan Saner ile Calışma Bakanı Çağman’ın ‘rutin’ görüşme gerçekleştirdiği yönünde basına bilgi verdi.

Diğer bir iddia ise, Serdar Denktaş’ın hükümetten bazı talepleri olduğu ve bu hareketle hükümeti sıkıştırmayı planladığına yönelik..

Gelişmeler aktarılacak

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.