HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

Girne’de 15 yaşındaki üvey kızına taciz iddiasıyla tutuklandı

57

Girne’de15 yaşındaki kız çocuğu, üvey babası B.R. tarafından tacize uğradığını söyleyip, şikayetçi oldu. B.R. polis tarafından tutuklandı.

MAHKEMEYE ÇIKARILDI

”Cinsel taciz” ve ”Çocuğun cinsel istismarı” suçlamasıyla tutuklanan B.R. bugün mahkemeye çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Fezile Kesat, duruşmada iddiaları şu sözlerle aktardı.

16 Ocak tarihinde Lefkoşa’da Adli Şube’ye öz babasıyla başvuran 15 yaşındaki kızın Girne’de annesi ve üvey babası ile yaşadığını ve tacize uğradığını söyleyip, şikayetçi oldu.

Bu gelişme üzerine Girne Adli Şube’nin devreye girdi, polis çavuşu Mustafa Özmüezzin, Lefkoşa’ya giderek şikayetçi kızı ve babasını Girne Adli Şube’ye getirdi.

15 yaşındaki kızın sosyal hizmetler görevlisi eşliğinde ifadesi alındı.

Kız çocuğu, 6 ay boyunca üvey babası ve annesiyle yaşadığını, bu süre içerisinde üvey babasının kendisine fiziğinin güzel olduğunu söylediğini, bu esnada bacağını tuttuğunu, bir hafta önce de evde yalnız oldukları bir esnada dudağından öpmeye çalıştığını, kendisinin geri çekilip tuvalete kapandığını anlattı.

Kız ifadesinde ayrıca 14 Ocak 2022 tarihinde de havanın soğuk olduğunu bahane eden üvey babasının kendisine sarıldığını, “seni seviyorum, elimden bir şey gelmiyor, sen istemeden bir şey yapmam” dediğini anlattı.

Küçük kızın aynı gün evden kaçarak, kız arkadaşına sığındı. Şikayetçi kızın öz babasının, ablasının ve evine sığındığı arkadaşının ifadesi alındı. Kız olayı ilk önce bu üç şahsa anlattığı, annesine de mesaj atarak olayı bildirdiği tespit edildi.

Genç kız ifadesinde üvey babasını uyuşturucu kullanırken gördüğünü de söylemesiyle, evde arama yapıldı ancak uyuşturucuya rastlanmadı.

3 GÜN TUTUKLU KALACAK

Polis memuru Fezile Kesat, zanlıdan uyuşturucu analizi için kan örneği alındığını belirterek, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, 3 gün süre istedi. Mahkeme talebi kabul etti.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.