HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

Güneş’in kulübesi Kocaman’da yok!

 Fenerbahçe öne geçtiği maçta Beşiktaş’a farklı yenilince, eleştiriler de iki hoca üzerinde yoğunlaştı. Son 15 haftayı yenilgisiz kapatan Aykut Kocaman yerden yere vurulurken, Bayern Münih maçında yerden yere vurulan Şenol Güneş hamleleriyle zaferi getiren isim olarak övgü aldı. Bir sonuca bakarak yapılan bu yorumları nasıl değerlendirirsiniz?

GÜRCAN BİLGİÇ: Eğer sonuçlardan hareket ediyorsak, iki maçın da ortak noktası futbolcu kalitelerinden kaynaklanıyor. Bayern, Beşiktaş’ın çok üstündeydi, Beşiktaş da Fenerbahçe’nin. Aradaki klas farkı hem oyun hem de skor üstünlüğünü beraberinde getirdi.
Ev sahibi takımların kazanmasının da altını çizelim. Teknik adamlar rakibin bu özelliğine göre taktik kuruyor ve strateji oluşturuyor. Ama şartları değiştiren o kadar çok dinamik var ki. Dolmabahçe’de 49’da beraberlik golü gelince, stadın ortamı, seyircinin baskısı ve Beşiktaşlı oyuncuların isteği, düşünülen her şeyi yok etti. Şu da bir gerçek, 30’da Şenol hoca oyuncu değiştirmeden, sistem değiştirdi. Aykut Kocaman’ın bunu yapacak kadrosu da yok, kulübesi de. Yarın oynanacak kupa maçını bu yüzden merakla bekliyorum. Vodafone şokunu yaşamış Fenerbahçe takımı, bu tecrübeyi olumluya mı çevirecek ya da ‘yapamayız’ duygularıyla mı sahaya gelecek?

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.