HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

KIB-TEK ve El-Sen arasında imzalar atıldı

155

El-Sen Yönetimi ile KIB-TEK Yönetim Kurulu arasındaki kritik görüşmede uzlaşıya varılmasının ardından Toplu İş Sözleşmesi ve El-Sen’in taleplerini içeren 4 maddelik protokol imzalandı. Böylece El-Sen’in gerçekleştirdiği genel grev tarafların uzlaşmasıyla son buldu.

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz, El-Sen’in sayaç ve ihale konularındaki taleplerine değinerek, Eylül ayına kadar yeni bir yazılım geliştirdikten sonra sayaç ihalesine çıkacaklarını söyledi. Yakıt ihalesine 11 firmanın pazarlık usülü alıma davet edildiğini kaydeden Büyükyılmaz, yakıt ihalesi meselesinin en kısa zamanda çözüleceğini işaret etti.

El-Sen Başkanı Kubilay Özkıraç ise öncelikle verdikleri mücadeleden dolayı 640 personele teşekkür etti. Bugünden itibaren KIB-TEK Yönetim Kurulu’nun attığı her doğru adımda destek vereceklerini işaret eden Özkıraç, Elektrik Kurumu’nun tartışılmadığı bir ortam yaratmayı hedeflediklerini dile getirerek, “Uzlaşıya katkı koyan herkese saygılarımı sunuyorum. Gelecek aydınlık günler, bu ülkede yaşayan her bireyin olsun” dedi…

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.