HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

Kıbrıslı Türk Mustafa Alnar Avrupa Şampiyonu oldu: Tatar teprik etti

79

Avrupa Cepli Bilardolar Federasyonu EPBF tarafından Antalya’da gerçekleştirilen Dynamic Billard Avrupa Şampiyonası organizasyonunda Kıbrıslı Türk sporcu Mustafa Alnar önemli bir başarıya imza atarak U23 kategorisinde Avrupa şampiyonu olarak gururlandırdı.

Antalya’da 8 top kategorisinde gerçekleştirilen organizasyonda Mustafa Alnar turnuvanın ilk turunda Türkiye’den Samet Değirmenci’yi 8-2 yenerek bir üst tura yükseldi. Anlar bu turda İsveç’ten rakibi William Viitanen’i 8-3 yenerek adını yarı finale yazdırdı. Yarı finalde bir diğer Kıbrıslı Türk Bilge Alaçam’ı 8-4 yenerek yarı finale yükselen Alnar, Türkiye’den rakibi İbrahim Vatansever ile eşleşti. Vatansever’i 8-1 yenerek adını finale yazdıran Alnar, finalde Alman rakibi Luca Menn’i 8-2’lik skorla yenerek Avrupa U23 şampiyonluğunu elde etti.

Uzun yıllardır bilardoda önemli başarılar elde eden, Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu’nun yıllar önce Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu’na tam üyeliği sonrası uluslararası alanda boy gösteren Alnar böylelikle önemli bir başarıya imza atarak büyük gurur yaşatmış oldu.

2018 yılında Avrupa Bilardo Şampiyonası’nda 10 Top Disiplini’nde gümüş madalya kazanan Mustafa Alnar, 9 Top Disiplini’nde bronz madalya kazanırken, Dünya Şampiyonası için önemli bir şans elde etmişti.

TATAR TEBRİK ETTİ

Twitter hesabından paylaşım yapan Cumhurbaşkanı ersin Tatar ”Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu Milli Sporcusu Mustafa Alnar, Avrupa Bilardo Şampiyonasında 23 Yaş altı Avrupa Şampiyonu oldu. Ülkemize yaşattığı bu gurur ve üstün başarıdan dolayı kendisini tebrik ederim” ifadelerini kullandı.

 

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.