HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

KKTC’deki gizli kayıt şebekesinin şifresi çözüldü…

17.745

Karanlık yapılar tarafından, genellikle gücü elinde bulunduran kişilere, siyasetçilere, sermayedar iş insanlarına uygulanan, yeni moda şantaj ve tehdit yönetimi “cinsel içirikli gizli kayıtlar” işi KKTC’de gündemin odağına yerleşti.

Özel Haber

ehali.net, özellikle son bir haftadır ülke gündemini meşgul eden gizli çekilmiş görüntülerin arkasında aynı kişilerin olduğu öğrendi.

Tuzağa düşürülen kişilerden daha sonra, makamına, mali durumuna göre, 10 bin liradan 200 bin liraya kadar paralar talep ediliyor. Aksi halde görüntülerini ailesine, yakın çevresine gönderiliyor. Hatta cinsel içerikli yayın yapan platformlara para karşılığında satılıyor.

Eğer tuzağa düşürülen kişi tanınan birisi ise mafya gruplarına kadar bu kayıtlar pazarlanıyor.

Mağusa’dan üst düzey bir devlet görevlisi, Güzelyurt’tan bir taksici, Lefkoşa’dan bir siyasi kişilik…

Tüm bu kişilere ait olduğu iddia edilen görüntülerdeki kadının aynı kişi olduğu görülüyor. Bu kadınla birlikte hareket eden 3 kadın daha bulunuyor.

Tuzağa düşürdükleri mağdurlardan tehdit, şantaj yolu ile istedikleri paraları Türkiye kaynaklı bir hesaba gönderilmesi isteniyor.

O hesap numarası ise şu şekilde: TR 5230 1002 5529 7241 0685 ***

Hesap ise İsmail Tahir isminde bir kişiye ait.

Edilen bilgilere bu şebeke yönelik herhangi bir şikayette bugüne kadar bulunulmamış. Ve yine bu şebekenin ellerinde bu yöntemlerle kaydedilmiş onlarca görüntü olduğu düşünülüyor.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.