HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

MHP’li vekilden Akıncı’ya.. ENOSİS emellerin, EOKA militanlığın Kıbrıs Türkünün iradesiyle boğuldu..

490

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, KKTC’nin eski cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkında yaptığı açıklamalara  sosyal medya hesabı üzerinden sert tepki gösterdi. İzzet Ulvi Yönter açıklamalarında Mustafa Akıncı’ya cevaben, “Uyuyan Mason ve Komünist, fiili AKEL mensubu Mustafa Akıncı’nın ENOSİS emelleri, EOKA militanlığı Kıbrıs Türklüğünün iradesiyle boğuldu…

Genel Başkanımıza fikir yoksunu ve hakaret ustası demesi de ayaklarımızın altında çiğnendi. Sen hıyanet uzmanısın, ağzın da şeref yoksunudur!” ifadelerini kullandı.

Akıncı ne demişti?

4.Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin şahsına yönelik saldırıların yeni bir boyuta taşındığını ifade etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli şahsıma yönelik saldırılarını yeni bir boyuta taşıdı. Son günlerde yaptığım açıklamalarda ifade ettiğim görüşlere, yine küfürlü bir dille sataştı. Bu defa şahsım için kullandığı nitelemeler, “ Fiili Akel mensubu “ “ Uyuyan mason ve komünist “ ve “ Eoka militanı “ şeklinde oldu. Bu hezeyanlara ne denir bilemiyorum. Yerlerde sürünen bu politik düzeysizliğe bizim de ayak uydurmamız elbette söz konusu olamaz. Fakat bir şey daha söz konusu olmayacaktır; Türkiye’de yaratılan antidemokratik korku imparatorluğunu Kıbrıs’a yayma girişimleri karşısında sessiz kalmayacağız. Fikir yoksunu ve hakaret ustası ağızlar bizi susturmaya yetmeyecektir.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

 

Cumhurbaşkanlığı ile parlamento binası yapılma hedefi , bağımsız bir devlet halinin ilk harcıdır.

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.