HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

Milliyetçi Demokrasi Partisi’ndan anlamlı 8 Mart etkinliği

746

Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olma yolunda verdiği mücadelenin başlangıcını simgeleyen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada ve ülkede kutlanıyor.

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” olarak da isimlendirilen gün nedeniyle, çoğu siyasi parti, kişilik, sivil toplum örgütü ve tarafından yayımlanan mesajlarda kadınların sorunları ve talepleri ve hakları dile getirilirken, Milliyetçi Demokrasi Partisi ise farklı bir yöntem sergileyerek  Alsancak Kadın Kursu ile Mor Menekşe Kadınlar Birliği’ni ziyaret etti.

ÇİÇEK ALMAKLA OLMUYOR…

Milliyetçi Demokrasi Partisi, sadece 8 Mart’ta çiçek alıp dağıtmaktan ziyade kadınlara sosyal ve ekonomik alanlarda her zaman her koşulda destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, MDP Girne İlçe Başkanlığı ve MDP Gazimağusa İlçe Başkanlığı anlamlı 2 etkinliğe imza attı.

Milliyetçi Demokrasi Partisi Girne İlçe Başkanlığı Alsancak Kadın Kursu’nu ziyaret ederek 15 emekçi kadınla güncel ve ekonomik konular üzerinden görüşme gerçekleştirdi.

Kadınların günlük hayatta karşılaştığı zorluklarla mücadele noktasında her zaman yanlarında olmak istediklerini belirttiler.

15 emekçi kadınının el emekleriyle yapmış olduğu ürünlerin daha fazla insana ulaşabilmesi için yardımcı olacaklarının sözünü verdiler.

Milliyetçi Demokrasi Partisi Gazimağusa İlçe Başkanlığı da, Mor Menekşe Kadınlar Birliği’ni ziyaret ederek oradaki kadınların sorunları ile birebir ilgilenip sadece 8 Martta değil de her zaman kadınların yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirttiler.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.