HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

Milyonlarca vurgun sonrası laboratuvar yanmıştı, 2 kişi hala yargılanmadı

50

Yanan Devlet Laboratuvarı‘nda ortaya çıkan ‘vurgun’ sonrası teminata bağlanan N.T., ve A.Ö., aleyhindeki davanın henüz gündeme gelmemesi merak konusu oldu.

Devlet Laboratuvarı’na 2016 yılında “alınmış gibi” gösterilen ve ödemesi talep edilen iki cihaz ile ilgili polis o dönemde yürüttüğü gizli soruşturmada 2 kişi göz altına alınmıştı.

Polis, olayla bağlantılı laboratuvar personeli N.T., ve arkadaşı A.Ö.’yü “Resmi sahte belge düzenleme”, “Resmi Sahte belgeyi Tedavüle sürme” , “Sahtekarlıkla para temini”, “Kamu görevlisinin görevini kötüye kullanması” suçlarından tutuklanmıştı.

HALA YARGILANMADILAR…

Polis, yangın sonrası laboratuvarda ortaya çıkan büyük vurgunla ilgili çok gizli bir soruşturma yürütmüş, 7 aylık soruşturmanın ardından 2016 yılında alınmış gibi gösterilen iki cihazın alınmış gibi gösterildiği vurgununun 3 Milyon 74 Bin Türk Lirası olduğu ortaya çıkmıştı.

2019 yılı aralık ayında tutuklanan laboratuvar çalışanı N.T., ve arkadaşı A.Ö., Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkartılarak teminata bağlanmıştı.

Dava sürecinin ne boyutta olduğu ise merak edilirken, her iki zanlının hala yargılanmaması dikkatleri çekti.

MİLYONLUK CİHAZLARA SAHTE SÖZLEŞME YAPILMIŞTI…

Devlet Laboratuvarında alım-satım görevlisi olarak çalışan N.T., milyonluk cihazlara sahte sözleşme hazırlamıştı. Dönemin Sağlık Bakanlığı Bakanlık Müdürü Ceyhun Ümiter, bakanlığa gelen ödeme talebinin ardından, soruşturma başlatılma talebinde bulunmuş ve ilerleyen soruşturma neticesinde Devlet Laboratuvarı’na 2016 yılında hiçbir şekilde cihaz alınmadığı ortaya çıkmıştı.

Kaynak: DEVRİM DEMİR – Kıbrıs Gerçek

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.