HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

Rus kadın müslüman olup Türk genç ile evlendi

37

 Ailesi ile 3 yıl önce tatil için Rusya’dan Türkiye’ye gelen Maria Maltseva (23), otelde resepsiyon bölümünde çalışan Veysel Üzümcü ile tanıştı.

MÜSLÜMAN OLDU

Arkadaşlıklarını tatil sonrasında da sürdüren çift, zamanla evlenmeye karar verdi. Tekrar Türkiye’ye gelen Maltseva, Türk örf ve geleneklerinin yanı sıra İslam dinini öğrenerek kendi isteği ile Müslüman oldu.

TÜRK GENÇLE EVLENDİ

Maltseva, Müslüman olduktan sonra Üzümcü ile Türk örf ve geleneklerine uygun olarak kentteki bir otelde gerçekleştirilen düğün merasimi ile dünyaevine girdi. Çok sayıda davetlinin katıldığı düğün töreninde renkli görüntüler oluştu.

Maltseva, Veysel ile tanıştıktan sonra Türkiye’yi daha çok sevdiğini ve burada yaşamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

”KENDİ İSTEĞİM İLE MÜSLÜMAN OLDUM”

Veysel ile tanıştığı için kendini çok şanslı hissettiğini anlatan Maltseva, “Veysel ile Türkiye’de tanıştık. Daha sonra İslam dinini araştırdım ve kendi isteğim ile Müslüman oldum. Şimdi de evlendik, çok mutluyum” diye konuştu.

OTEL RESEPSİYONUNDA TANIŞTILAR

Üzümcü ise Maria ve ailesini Antalya Belek’e tatil için geldiklerinde gördüğünü aktararak, “O sıralar otelde resepsiyonda çalışıyordum. Maria ile bu vesile tanıştık. Maria tekrar ülkesine döndü. Bu süreçte kendisi ile sosyal medya üzerinden konuştuk. Zamanla birbirimizle kaynaştık ve aşık olduk. Daha sonra Maria, İslam dinini araştırıp Müslüman oldu ve evlendik” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.