HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

‘Seni kaçırıp evleneceğim’: Lise öğrencisi 40 yaşındaki tacizcisini öldürdü

121

Türkiye’nin  Kars ilinde bir lise öğrencisi, kendisini sözlü taciz ettiği iddiasıyla bir kişiyi öldürdü.

Olay, Arpaçay ilçesine bağlı Kardeştepe köyünde bugün sabah saatlerinde meydana geldi.

İddiaya göre Şehit Engin Yılmaz Anadolu Lisesi öğrencisi A.E., bir süredir “seni kaçıracağım, seninle evleneceğim” diyerek kendisini rahatsız ettiği Birdal Doğan’ı (40), köy meydanındaki çeşmede hayvanları sulamaya götürdüğü sırada, babasına ait ruhsatsız tabancayla vurdu.

Vücudunun çeşitli yerlerine 4 kurşun isabet eden Birdal Doğan, olay yerinde hayatını kaybetti. Köylülerin durumu bildirmesinin üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi.

GÖZALTINA ALINDI

Cenaze otopsi yapılmak üzere Harakani Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

“3 YILDIR AZRA’NIN PEŞİNDEYDİ, KAÇIRMAK İÇİN ADAM TUTMUŞTU”

Yaşanan cinayetle ilgili Sabah gazetesine konuşan A.E.’nin babası Ş.E., 3 yıldır kızının rahatsız edildiğini ve daha önce Birdal Doğan’ın bu nedenden dolayı darp edildiğini söyledi. E.; “Kızımın 3 yıldır peşindeydi. Sürekli rahatsız ediyordu. 5-6 ay önce böyle bir şey olduğunu duyduk ama inanmadık. Sonra 2,5 ay önce Birdal’ın eşi gelip bize durumu anlattı. Sonra kızımla yeniden konuştum. Kendisi doğruladı, rahatsız ettiğini söyledi. Tehdit ettiği için korkmuş, bize bir şey söyleyememiş” dedi.

Sonrasında adamla konuştuklarını belirten baba, “Orada arbede çıktı. Bir daha yapma dedik. Bizim köylümüz. Akıllanmıştır, dedik ama sonra yine tehditler etmeye başlamış. Kızımı kaçırmak için adam tutmuş. Gördüğünüz yerde arabaya atın getirin demiş. Bundan dolayı da kızım yanında bıçak taşıyormuş” diye konuştu.

OLAY GÜNÜ SALDIRDI

Olay günü ise Birdal Doğan’ın kızına evinin önünde saldırdığını iddia eden bab Ş.E., “Olayın olduğu gün eşimi, oğlumla hastaneye yollamıştım. Kızım normalde Pazartesi günü okula gidiyordu. Yatılı okuyordu. O gün oğlum ve eşim evde olmadığı için bana yardım etsin diye evde kaldı.Meradaki hayvanları ahıra bağlaması için yolladım. O sırada bu adam yine gelmiş. Köyde bunu görmüş, tedirgin olmuş. Sürekli mesajlarla tehdit ediyordu çünkü. O sırada evde benim tabancam duruyordu. İçeriden onu almış. Kızımın ifadesine göre kendisine saldırmış. Sonra olan olmuş” dedi.


“HAYALLERİMİZ YIKILDI, ADALETE GÜVENİYORUZ”

3 çocuk babası Ş. E., can güvenliklerinin olmadığını ve adalet istediklerini söyledi. Acılı baba, “Kızımın hayalleri vardı. En büyük oğlum yüksek lisans yapıyordu. Hepsini okutmak için hayatımı ortaya koydum. Kızımda başarılıydı. İyi bir üniversite okumak istiyordu. Ama bu olay hayallerimizi bitirdi. Benim kızım karıncayı incitmez. Neler yaşadığını herkes biliyor” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.