HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

Soyalan geldi, polise güven arttı

92

Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ın döneminde Polis Genel Müdürlüğü, son yılların en parlak dönemini geçiriyor

TEŞKİLAT GÜÇLENDİRİLDİ…

1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle Polis Genel Müdürlüğü görevine atanan Ahmet Soyalan’ın yaklaşık 1 buçuk yıllık görev süresinde polis teşkilatında olumlu gelişmeler yaşanıyor. Gerek polis teşkilatının personel sayısı anlamında güçlendirilmesi, gerekse teçhizat ve teknolojik bakımından güçlendirilmesinin yanı sıra meslek içi eğitimlerle de polis teşkilatı günümüze yakışır bir yapıya kavuşturulmaya devam ediyor.

POLİSLERİN ÖZGÜVENİ YERİNE GELDİ…

PGM Ahmet Soyalan’ın döneminde polis teşkilatının özgüvenin de yerine geldiği teşkilat içerisinde konuşuluyor.

Ülkede kriminal olayların kısa sürede çözülmesi, suçluların tespit edilerek yargı huzuruna çıkarılması, başarılı narkotik operasyonları, trafik ve yol güvenliğinin sağlanması gibi konularda polis teşkilatının başarıları toplumun da takdirini görüyor. Vatandaşlar, ülkede güven ve huzur ortamının yaratılması konusunda polis teşkilatına olan güvenin son dönemde oldukça arttığını dile getiriyor.

SAYGINLIK ARTTI…

Polis teşkilatının hareket kabiliyetinin arttığı da gözlerden kaçmayan bir diğer gerçek. Vatandaşlar, en ufak bir şikâyette ya da trafik kazasında dahi polis ekiplerinin olay yerine intikalinin gerçekleştiğine dikkat çekerken, polis mensupları da vatandaşın gözünde polisin saygınlığının ve itibarının arttığını söylüyor.

Adeta yeniden yapılanma sürecine giren Polis Genel Müdürlüğü’nde, önümüzdeki dönemlerde çok daha güzel işler başarılacağına inanılıyor.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.