HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

Tatar: Halkımla iç içe, gönül gönüle olmaya devam edeceğim

33

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, facebook hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın dün katıldığı Yöresel Anadolu Kültür Festivali’nde çektirdiği bir fotoğrafı paylaşmıştı.

Özersay paylaşımında Türkiye ile imzalanan Ekonomik Prorokol’de yer alan Cumhurbaşkanı’na karşı, hoşnutsuzluk veya hakaret içeren söylemeler için yasa çalışmasının yapılması öngörülmesine atıfta bulunmuştu.

TATAR’DAN TEPKİ

Cumhurbaşkanı Tatar, yazılı açıklama yaparak Özersay’ın bu paylaşımına şu tepkiyi gösterdi:

“Gazimağusa Belediyesi tarafından düzenlenen Yöresel Anadolu Kültür Festivali’nde halkla iç içe, onların manevi değerlerini yaşatmak için beraber yöresel yemekleri pişirdiğimizi resmeden bir fotoğrafın orijinal halinin kesilerek şahsımda bir saldırı aracına dönüştüğüne üzülerek şahit oldum.

Fikrin gücü, ikna kabiliyetindedir. Ortaya hiçbir fikir katmadan, bir insanın kişisel özellikleri veya ifadesine yönelik yapılan saldırı, en basit tabirle etik yoksunluk ve cehalettir.

Halkımla iç içe olduğum fotoğrafı keserek ve bağlamdan kopararak sözüm ona bir siyasi malzeme aramak, Kıbrıs Türkü’nün itibar göstermeyeceği bir yöntemdir. Yaşanan bu etik dışı olayla ilgili, Medya Etik Kurulu başta olmak üzere medya örgütlerinin gerekli tavrı ortaya koyması, bahse konu örgütlerin meşruiyeti bakımından elzemdir. Halkımla iç içe, gönül gönüle olmaya devam edeceğimi vurgularken, böylesi etik dışı tavırların her zaman kaybetmeye mahkûm olduklarının altını çizmek istiyorum.”

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.