HABER PORTALI
Kıbrıs'n Dijital Haber Platformu

Ukrayna’nın kahramanı: Kadın kıyafetleri giyip savaştan kaçmaya çalıştı

2.269

​Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları devam ederken ülkeden çıkmaya çalışan siviller ise her geçen gün arttıyor. Erkeklerin ülkeden çıkmasının yasaklandığı Ukrayna’da kadın kılığına girerek sınırdan geçmeye çalışan adam yakalandı.

 Rusya- Ukrayna savaşında 13. güne girildi.

Ukrayna’da şehirler bombalandı, yüzlerce insan hayatını kaybetti. Vatandaşların büyük bir bölümü orduya katılıp işgale karşı mücadeleye katıldı. Kadın ve çocukların oluşturduğu bir kitle ise sınırlara akın edip ülkeden ayrılmaya çalıştı.

SINIRDA YAKALANDI

Uygulanan sıkıyönetim nedeniyle 18-60 yaş arası erkeklerin ise ülke sınırları dışına çıkması yasaklandı. Sosyal medyada paylaşılan ve Ukrayna basını tarafından da aktarılan görüntülere göre bir şahıs, sınırı ilginç bir yöntemle geçmeye çalıştı.

KADIN KIYAFETİ GİYMİŞ

Sınırdaki yetkililer, kadın kılığına bürünen kişiden şüphelendi. Polonya’ya geçmeye çalıştığı belirtilen şahsın girişimi, sıkı kontroller sayesinde başarısız oldu. Yüzünden endişeli olduğu anlaşılan söz konusu şahsın fotoğrafları, “İlginç bir mülteci sınırda yakalandı. Kahramanı tanıyın” notuyla paylaşıldı.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.